Doktor olabilmek hiç bu kadar kolay olmamıştı


10 shares
Sponsored Links

doktor

Çoğumuzun hayalidir belki ileride hatırı sayılır bir iş sahibi olmak. Hatta küçükken bize ne olmak istediğimiz sorulduğunda doktor olma hayalini ilk sıralara koyarak cevaplarız. Çok uzatmadan hemen konuya gireceğim.

Ülkemizde Tıp fakültelerine girişlerde başarı sıralaması en başlarda gelmektedir. En yeni açılmış ve hatta daha çoğu kişi tarafından duyulmamış olan üniversitelerin tıp bölümleri dahi yüksek bir taban puan ile açılışı yapmaktadır. Bu sebeple Rotayı yakın komşu ülkelerde tıp okumaya çevirebiliriz. Hem de Yök sıralamasına girmeden, ÖSS derdi olmadan cüzi fiyatlarla doktor olabilmenin en pratik yolu.

Azerbaycan

Amaç sadece doktor ünvanına sahip olmak ve daha sonra yeniliklere açık bir şekilde kendinizi geliştirmekse 1500 ila 3000 Euro arasında bir ücret ödeyerek Tıp fakültesi okuyabilirsiniz.


images.jpg

Makedonya

Makedonya’da okumak istiyorsanız YÖK tarafından denkliği tanınan bir üniversite seçmeye dikkat edin. Üstelik türkçe olarak bir tıp fakültesi bölümün tamamlayabilirsiniz. Fiayatları ise 1000 ila 3000 Euro arasında değişmektedir. 6 yıl eğitiminizi tamamladıktan sonra mezun olabilirsiniz.

Başlıca üniversiteler;

EuropeanUniversityMacedonia.jpg

Ss_Cyril_and_Methodius_University_campus_Skopje.jpg

Uacs.jpg

64254.jpg

Ukrayna 

Ukrayna üniversiteleri Yök tarafından tanınmaktadır.Tıp fakültesi taban puan sıralaması ya da ön koşulu yoktur. 3000 dolar gibi bir fiyata 6 yıl sonunda doktor olacağınızı hayal ederek tıp fakültesi okuyabilirsiniz.

  • Kiev Tıp Üniversitesi

tip-universitesi1.jpg

  • Odesa Tıp Fakltesi

jk8ciosv.jpg

  • Odesa Politeknik Üniversitesi

ukraynaegitim.blogspot+(5).JPG

Sponsored Links

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

10 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

Funny Funny
34
Funny
I like that I like that
31
I like that
Dislike Dislike
26
Dislike
OMG OMG
23
OMG
alpinpon

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir